Młodzieżowa Grupa Wolontariatu

Dnia 23.05. 2006 roku o godz. 17.00 w sali Jana Pawła II na plebanii miało miejsce pierwsze spotkanie nowej grupy duszpasterskiej w Parafii Świętego Krzyża. Młodzież klas III Gimnazjum po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania postanowiła wraz ze swoim księdzem opiekunem stworzyć grupę wolontariatu.


W założeniu tej grupy jest współpraca młodzieży i podejmowanie różnych zadań ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo działającym przy naszej parafii; ze świetlicą dla dzieci ubogich i z rodzin dotkniętych różnego rodzaju patologią społeczną prowadzona przez Siostry Miłosierdzia na Tamce oraz współpraca z Fundacją "Spełnionych Marzeń" Tomasza i Małgorzaty Osuch posługującą na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej w szpitalach na ul. Litewskiej i na ul. Kasprzaka.Ksiądz Proboszcz Marek Białkowski na początku spotkania wyraził wielką radość z faktu powstanie takiej grupy i życzył młodzieży wytrwania w postanowieniu niesienia pomocy potrzebującym i satysfakcji z wypełnianej posługi. Na spotkanie zostały zaproszone Siostry Miłosierdzia: Małgorzata Czarnecka (Stowarzyszenie Miłosierdzia) i Teresa Banaszek (świetlica dla dzieci). Opiekunem grupy jest ks. Paweł Rycyk pełniący również obowiązki kapelana Fundacji "Spełnionych Marzeń".

Spotkania formacyjne odbywają się w każdą I sobotę miesiąca o godz. 11.00 i 15.30 w sali św. Wincentego a Paulo. Obecnie młodzieżowy wolontariat liczy 40 osób.Młodzież pracuje w kilku sekcjach:

  • odwiedziny chorych i starszych w domach
  • roznoszenie paczek świątecznych dla potrzebujących
  • pomoc przy organizacji spotkań dla chorych i samotnych (dni chorych, wieczerza wigilijna)
  • pomoc w nauce dzieciom z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych
  • pomoc przy duszpasterstwie przedszkolaków (przedstawienia, wycieczki)
  • pomoc w organizacji imprez plenerowych Fundacji "Spełnionych Marzeń"
  • współpraca ze Stowarzyszeniem "Szkoły dla pokoju"Kontakt: ks. Paweł Rycyk CM - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. kom. 514 99 39 39

Zobacz galerię zdjęć