czwartek, 30 maj 2013 06:20

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Napisane przez 
Przypominamy, że uległa zmianie dotychczasowa trasa procesji centralnej, która w nowej wersji nie obejmuje terenu naszej parafii.
W związku z tym zapraszamy drogich Parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice do zaangażowania w przygotowanie czterech ołtarzy oraz do uczestniczenia w naszej procesji parafialnej, która odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 16.00 i przejdzie ulicami: Kopernika, Bartoszewicza, Sewerynów i Oboźna. Niech nasza obecność, tak jak każdego roku, będzie radosnym, publicznym wyznaniem wiary w to, że Chrystus Pan jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej będziemy uczestniczyć w procesji do czterech ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów podczas procesji. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice w Uroczystość Bożego Ciała jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. w dolnym kościele.

Informujemy jednocześnie, że procesja centralna wyruszy po Mszy św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przejdzie ona ulicami Krakowskie Przedmieście oraz Tokarzewskiego-Karaszewicza na Plac Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
Czytany 4816 razy