sobota, 20 lipiec 2013 08:44

Pielgrzymki na Jasną Górę 2013

Napisane przez 
Sierpień jest czasem, kiedy na Jasną Górę pielgrzymują liczni pątnicy z różnych stron Polski. Poniżej podajemy informacje o pielgrzymkach, które w tym roku wyruszą z Warszawy na Jasną Górę. Oczywiście szczególnie gorąco zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak z Grupą BIAŁĄ w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej.


33. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna "Ja wierzę, że to Ty!"

www.wapm.waw.pl

5-14 sierpnia

Trasa pielgrzymki wynosi ok. 290 km i wymaga przejścia każdego dnia ok. 30 km w 5-6 etapach, różnymi drogami bez względu na warunki atmosferyczne. Uczestnicy nocują w stodołach lub biorą ze sobą namioty. Bagaże przewożone są samochodami. Wspólna Msza Święta na Jasnej Górze dla pielgrzymów zostanie odprawiona 14 sierpnia. Pielgrzymi rozpoczynają drogę uczestnictwem we Mszy świętej 5 sierpnia o godz. 5.30 w kościele św. Anny.

 

Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17" "W domu Matki"

www.17-ka.org.pl

6-14 sierpnia

Zmiana miejsca zapisów na pielgrzymkę. Zapisy odbywać się będą w kaplicy RES SACRA MISER
Grupy liczą max. 250 osób, co zdecydowanie ułatwia pielgrzymowanie, rozplanowanie noclegów na polach namiotowych i sprawia, że nie jesteśmy anonimowi więc mamy szansę poznać wszystkich współbraci. Jako jedna z nielicznych pielgrzymek posiadają:
- własną kuchnię , w której zawsze można bezpłatnie otrzymać ciepły posiłek, gdy nie ma na trasie obiadu, herbatę czy kawę rano przed wyjściem na rozbudzenie. - prysznice mobilne, - ubikacje ToyToy na każdym noclegu, -nie idzie po szosach w zgiełku samochodów ale lasami i polnymi drogami.

 

302. Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

http://www.warszawa.paulini.pl/

6-14 sierpnia

Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 roku wychodzi z kościoła Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego. Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, który w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem o charakterze wyłącznie religijno-pokutnym. Zasadniczo są to "rekolekcje w drodze". Rozpoczyna się 6 sierpnia Mszą św. przed kościołem OO. Paulinów o godz. 6.00.

 

30. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus

www.praska.org.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

5-14 sierpnia

Została utworzona przez członków Kościelnej Służby Porządkowej. Pielgrzymka dzieli się na siedem grup. Dzięki małej grupie pątników ma charakter rodzinny. Sprzyja to nawiązywaniu kontaktów i pogodnej atmosferze. Pątnicy spotykają się z tak przyjaznym przyjęciem w miejscowościach. Pielgrzymka posiada oddzielną grupę dla dzieci. Msza Święta o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej rozpoczyna wspólną wędrówkę do Częstochowy

 

Praska Pielgrzymka Piesza

http://www.pielgrzymka.info.pl/index.php

16-26 sierpnia

Po raz pierwszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza wyruszyła w rok po ślubach jasnogórskich polskiego króla Jana Kazimierza. Do Częstochowy pątnicy docierają 25 sierpnia i zostają na święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła - święto Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka rozpoczyna się 16 sierpnia Mszą świętą w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Grochowskiej 365

 

XXII Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych

http://www.ksnaw.pl/

5-15 sierpnia

Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. odprawianą o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie, a na Jasna Górę dochodzi 14 sierpnia. a pielgrzymkę rozpoczynają się 1 sierpnia br. przy ul. Deotymy 41 w Warszawie (sala św. Józefa w godz. 9-19). Przy zapisach osoba niepełnosprawna powinna wskazać swojego opiekuna, wypełnić kartę medyczną (przyjmowane leki). Osoba niepełnoletnia powinna okazać pisemna zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w pielgrzymce.

Organizatorem Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej z siedzibą w Warszawie przy ul. Deotymy 41, tel/fax /22/ 837 42 61, www.ksnaw.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Grupa 4A ROWEROWA 302 WPP na Jasną Górę

11-15 sierpnia

Jak co roku wyrusza z parafii pw. bł. Władysława z Gielniowa. Trasa liczy ok. 260 km. Noclegi organizowane są w szkołach. Zapewniony jest transport powrotny rowerów do Warszawy. Zapisy w trakcie spotkań organizacyjnych w dniach 21lipca (parafia pw. bł. Władysława z Gielniowa - Ursynów) i 4 sierpnia (parafia pw. Wszystkich Świętych - Śródmieście), a także poprzez e-mail do dnia 4 sierpnia. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej.

www.pielgrzymkirowerowe.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pielgrzymka rolkowa

Już po raz jedenasty od 22 do 26 sierpnia. Wyruszy z Warszawy Bemowa do Częstochowy. W 4 dni pokonują 270 km. O wiele szybciej niż pielgrzymka piesza (chociaż według prawa rolkarz to pieszy), ale idea, intencje, wysiłek, a nawet obtarcia są podobne. Każdego roku nasza grupa się rozrasta. Przybywa nowych pielgrzymów i przyjaciół na trasie. Pielgrzymka jest świadkiem wielu nawróceń i powrotów do Boga ludzi jadących na rolkach do Częstochowy. Początek zapisów 1 lipca. Pielgrzymka cieszy się dużym zainteresowaniem. Więcej informacji na www.rolkowa.pl

 

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa

Ze względów organizacyjnych, każdą grupę rowerowych Pielgrzymów należy zgłosić na adres:

ks. kan. Jerzy Grochowski, tel. 602 492 411 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 4517 razy