piątek, 15 listopad 2013 13:04

Caritas Polska na pomoc Filipinom

Napisane przez 

Caritas Polska na pomoc Filipinom

Wobec tragedii, która nawiedziła Filipiny - 10 tysięcy ofiar śmiertelnych i 4,5 miliona osób poszkodowanych wskutek tajfunu Haiynan - Caritas Polska realizuje natychmiastowy program pomocy finansowej.

Na pomoc doraźną poszkodowanym przeznaczyliśmy 50 tysięcy euro rozpoczynając jednocześnie akcję pozyskiwania funduszy przez charytatywny SMS oraz wpłaty na konto Caritas.

 

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o współpracę z Caritas Polska. Postarajmy się w sposób szczególny okazać solidarność. Nie możemy przesyłać żywności ani paczek bezpośrednio na Filipiny ze względu na koszty - dlatego ci, którzy mogą niech wesprą nas materialnie - powiedział dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz.

Decyzja o bezpośrednich działaniach pomocowych Caritas Polska zależna będzie od rozpoznania potrzeb dotkniętej tragedią ludności. W tej chwili interwencyjnie i rozpoznawczo działają tam Caritas USA (CRS) i Caritas Wielkiej Brytanii (CAFOD). Akcja koordynowana jest przez Caritas Internationalis.

Fundusz pomocy Filipinom Caritas Polska zasilić można wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłaty na konto Caritas z dopiskiem FILIPINY

 

Konto bankowe PLN:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Bank Millennium S.A.

Departament Bankowości Przedsiębiorstw

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

 

LIST ABP. JÓZEFA MICHALIKA DO BISKUPÓW

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, zachęcam do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia.

Caritas Polska, dzięki ofiarności wiernych nie pierwszy raz wspiera Filipińczyków. Dwa lata temu po przejściu tajfunu nad wyspą Mindanao, który zniszczył region Cagayan de Oro zorganizowano zbiórkę, dzięki której wielu filipińskim rodzinom zdołano odbudować zniszczone domy. Tym razem, już 11 listopada br. została przekazana kwota 50 tysięcy euro na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową.

Gorąco zachęcam, aby niedziela 17 listopada 2013 r. stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach.

Proszę zarazem, o pilne przekazanie za pośrednictwem Kurii Diecezjalnych zebranych funduszy na konto Caritas Polska:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Bank Millennium S.A.

Departament Bankowości Przedsiębiorstw

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

SWIFT: BIGBPLPW z dopiskiem "Filipiny".

Działania Caritas Polska można także wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.

Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności.

Przesyłam braterskie pozdrowienie w Chrystusie,


+Józef Michalik

Metropolita Przemyski

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Czytany 3571 razy