czwartek, 08 maj 2014 10:17

Tydzień biblijny

Napisane przez 

VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny (4-10 V 2014 r.)

okładka W dniach 4 - 10 maja 2014 Kościół w Polsce przeżywa VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Inicjatywa tego przedsięwzięcia i jego tematyka wyrosła na kanwie dwóch ważnych wydarzeń: roku Św. Pawła oraz Synodu Biskupów w Rzymie (5-26 X 2008), poświęconego Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła. Przypominają one o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich i zachęcają do uczynienia z niego podstawowego narzędzia przepowiadania. W Tygodniu Biblijnym chcemy także zwrócić uwagę na istotny element tej pracy: propagowanie wiedzy i kultury biblijnej jako podstawę formacji chrześcijańskiej.

Proponowane pomoce liturgiczne i duszpasterskie nawiązują do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. 
Nasza Archidiecezja włącza się w tę inicjatywę. Dlatego zachęcamy do skorzystania z tych materiałów, które pomogą duszpasterzom w dobrym przygotowaniu Tygodnia Biblijnego, co może zaowocować dalszym staraniem wokół propagowania Biblii i jej pogłębioną lekturą w naszych parafiach. 

źródło: http://biblista.pl/

Czytany 3311 razy