piątek, 16 grudzień 2016 02:00

II Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych

Napisane przez 

Koncertem w Bazylice Świętego Krzyża w piątek 9.12.2016 rozpoczął się II Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W sobotnie popołudnie w Galerii Porczyńskich przy pl. Bankowym trwały przesłuchania w kilku kategoriach chórów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Występy oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczył wybitny polski kompozytor - prof. Romuald Twardowski.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, obok polskich zespołów, publiczności zaprezentowały się chóry z Czech, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii.

W sobotę i niedzielę w stołecznych świątyniach można było posłuchać uczestników festiwalu. W naszej bazylice w sobotę, o godz. 19.00 śpiewały cztery zespoły:

"Vocantes" (Przerów, Czechy)
Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Academic Choir of Nizhny Novogorod Linguistic University N.A. Dobrolyubova (Niżny Nowogród, Rosja)
Mieszany Chór Mariański (Kraków, Polska)

W niedzielę o godz. 14.00 w naszej Bazylice miało miejsce ogłoszenie wyników II Warszawskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych oraz Koncert Galowy. Zwycięzcą w kategorii A1 – duże chóry mieszane - został Chór Mariański z naszej misjonarskiej parafii pw. N.M.P. z Lourdes w Krakowie pod dyrekcją dra Jana Rybarskiego otrzymując Złoty Dyplom i najwyższą liczbę punktów 92.00. Serdecznie gratulujemy!!! Życzymy wielu dalszych sukcesów!!!

Chór ten uświetnił swoim śpiewem Mszę św. w naszej świątyni o godz. 13.00.