czwartek, 18 lipiec 2013 11:13

Rio in Częstochowa

Napisane przez 
Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro, w Brazylii. Młodzi ludzie z całego świata spotkają się tam, by dać świadectwo swojej wiary! Ponieważ już sama podróż do Brazylii to zbyt wielkie wyzwanie dla wielu z nas, Polaków, dlatego m. in. w Częstochowie w dniach 23-28 lipca odbędzie się spotkanie młodych z Polski i Europy.
Hasłem spotkania młodych w Częstochowie będą słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19).

Ramowy program każdego dnia będzie wyglądał w sposób następujący:
• Śniadanie
• Modlitwa uwielbienia
• Konferencja
• Adoracja
• Talent corners
• Obiad
• Czas wolny
• Warsztaty
• Grupy dzielenia
• Czas na modlitwę prywatną
• Msza Święta
• Kolacja
• Wieczór tematyczny
Wśród gości Rio in Częstochowa będą:

ks. Piotr Mazurkiewicz

Przede wszystkim oddany kapłan, a poza tym: wykładowca akademicki z tytułem profesora zwyczajnego, politolog, socjolog, filozof i… inżynier. Do niedawna pełnił funkcję sekretarza generalnego COMECE, czyli Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej, najprościej mówiąc był „ambasadorem Watykanu w Brukseli”. Dla jednych surowy wykładowca, dla innych przenikliwy umysł, jeszcze dla innych po prostu brat we Wspólnocie. Cieszymy się, że będzie z nami w Częstochowie!


Otto Neubauer

Dyrektor Akademii Ewangelizacji w Wiedniu, odpowiedzialny za Kongres Ewangelizacji w Wiedniu (2003), referant w trakcie spotkania tzw. Kręgu Uczniów Prof. Ratzingera (2011), autor książki „Mission possible” (2013) - o doświadczeniach ewangelizacji. Pełen zapału do spotkania z drugim człowiekiem, słuchania go, rozmowy i wspólnego odnajdywania Boga, który jest blisko każdego z nas! Spodziewajcie się fascynującej konferencji!


ks. Msgr Robert Sarno

Kto wie kiedy Matka Teresa zostanie ogłoszona świętą? Zapewne Duch Święty i …Ksiądz Msgr Sarno z Nowego Jorku! Jest on członkiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.To człowiek ciekawy choćby ze względu na ilości tekstów, które czyta (1500 stron dokumentów?!) oraz liczne podróże - niedawno odwiedził w sprawach służbowych Hawaje. Doświadczony w pracy duszpasterskiej w niełatwym środowisku, odpowiedzialny za kontakt z mediami, który często jest trudnym zadaniem. Potrafi skomplikowane sprawy wyjaśnić w przystępny sposób. A do tego ten ciepły uśmiech! Do zobaczenia w Częstochowie Księże Robercie!


Maria Pieńkowska

Postać barwna i wielowymiarowa - artystka (absolwentka warszawskiej ASP), tłumaczka (tak poznała o. Alberta-Marie de Monleon, a przez niego Wspólnotę Emmanuel), wreszcie od wielu lat katechetka w parafii Św. Jakuba w Warszawie i pobliskich szkołach. Przygotowując dzieci do pierwszej Komunii Świętej doszła do wniosku, że nie wystarczy przygotowywać dzieci, lecz trzeba dotrzeć też do Rodziców. Zaczęła spotykać się z nimi i modlić. Tak Wspólnota przyszła do Polski. Mówi prosto, z serca i z życia. Warto posłuchać.


Jacob's Ladder

Czterech przyjaciół z Holandii postanowiło zebrać swoje muzyczne talenty aby wielbić Boga. Z gitarami, basem, perkusją i głosem prowadzili młodych Holendrów do spotkania z Bogiem i do wspólnie wielbili Jego imię. Po ponad pięciu latach działalności nadal grają swoją muzykę w tym pięknym celu! Teraz w składzie zespołu pojawił się pianista i wokalistka. Grają koncerty w całej Holandii a także ze granicą. Na dużych scenach i w kościołach prowadzą modlitwy uwielbienia, grają podczas Mszy św. i Adoracji. Ich misją jest głosić Bożą Miłość, pomagać młodym odnaleźć i poznać Boga oraz wspólnie wielbić Jego imię!


raper Bęsiu

„Jak ktoś mówi nadaremnie ‘o Jezu’, ja zawsze odpowiadam ‘Ufam Tobie’ , nie wstydzę się przeżegnać i mówić o Chrystusie, jestem Jego fanatykiem”- mówi o sobie. Opowiada o osobistej relacji z Bogiem, otwarcie mówi o grzechach, nawróceniu i sile, którą daje mu Pan Bóg. Czy jest księdzem? Nie, jest raperem. Bęsiu - bo o nim mowa, podzieli się z nami swoim świadectwem i talentem 27 lipca w trakcie Rio in Częstochowa!. Zróbcie hałas!:)


stronaB

Jeśli ktoś lubi ostre granie, nie ma czego szukać w chrześcijańskich zespołach. Jeśli masz mniej niż 60 lat, to absolutnie nie powinieneś chodzić do kościoła. Dziewczyna z taką anielską urodą nie może mieć rockowego głosu. Poranna modlitwa to nie temat na piosenkę... Myślisz tak, lub dajesz sobie takie rzeczy wmówić? Poznaj inną stronę... stronęB!


John Pridmore

Od zera do bohatera, od gangstera do katolickiego speakera! Zjechał z wystąpieniami pół świata, a teraz przyjedzie do Polski. John Pridmore, "Boży twardziel"- fizycznie i duchowo... :) Przyjedzie by dać nam świadectwo, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Spodziewajcie się mocnych wrażeń!


UnderTrees

Coś dla wielbicieli soulowych dźwięków - UnderTrees. Bo "pod drzewami" jest czas na ukojenie, odpoczynek, rozmowę, swobodną wymianę doświadczeń. To wszystko zawiera w sobie kojąca muzyka twórców z Francji, Słowacji i Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy tworzą zespół UnderTrees.

źródło: http://rioinczestochowa.pl/

Czytany 3850 razy