Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Trójcy Świętej – 04.06.2023 r.

  1. Niedziela Trójcy św. kończy okres komunii wielkanocnej. W dniu dzisiejszym w Archidiecezji Warszawskiej obchodzimy XVI Święto Dziękczynienie, które w tym roku przebiega pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Główne uroczystości odbędą się w świątyni Opatrzności Bożej o 12.00.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odpra­wiamy w niedziele o 18.30 oraz w tygodniu po Mszach św. o 9.00 i 18.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, św. Bonifacego, biskupa i męczennika; we czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; w piątek, święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.
  4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o 10.00 w Archikatedrze św. Jana. Procesja przejdzie Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską do Placu Piłsudskiego, gdzie zakończy się Mszą św. Do udziału w procesji zachęcamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, dziewczynki sypiące kwiaty oraz przedsta­wicieli grup parafialnych. Niech nasza obecność będzie radosnym wyznaniem wiary w to, że Zmartwychwstały Chrystus Pan jest obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie.
  5. W Boże Ciało Msze św. w Bazylice będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. w dolnym kościele. Osoby starsze oraz wszystkich którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w procesji centralnej zapraszamy na uroczystą Mszę św. o 16.00 oraz na procesję do czterech ołtarzy, która odbędzie się wewnątrz naszej Bazyliki o 17.00.
  6. Mając na względzie, że piątek 9 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy, co sprzyja organizowaniu w tym czasie rodzinnych spotkań, kard. Kazimierz Nycz udzielił w Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od obowiązku powstrzymywania się w tym dniu od pokarmów mięsnych.
  7. Akademia Katolicka w Warszawie wraz z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Wykład pt. „Odkrywanie Jezusa. Jak żyć duchowością Maryi?” zostanie wygłoszony przez o. dr hab. Michała Legana oraz s. Aleksandrę Szyborską w poniedziałek, 5 czerwca o 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
  8. W przyszłą niedzielę o 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny
  9. Zachęcamy także do nabywania i czytania prasy katolickiej.