Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkanocna – 20.04.2024 r.

 

  1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłań­skie i do Życia Konse­kro­wa­nego. Z tej okazji, podczas dzisiejszych Nieszporów o 18.30 będziemy modlić się wraz z klerykami naszego misjonarskiego seminarium o dar nowych powołań kapłańskich. Szczególnie w tym tygodniu w naszej codziennej modlitwie pamiętajmy o modlitwie intencji nowych powołań.
  2. Z racji odbywającego się w naszej Bazylice cyklu koncertów Musica Sacra, dziś o 17.00 zapraszamy na występ orkiestry symfonicznej Amisarte z Żor pod dyrekcją Bartosza Mazura i połączonych Chórów Cantate Deo i Canticum Novum z Tychów i Suszca. Artyści przedstawią program złożony z utworów m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Jerzego Fryderyka Händla Karla Jenkinsa i Johna Ruttera
  3. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski. We czwartek będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
  4. Nowennę do św. Judy Tadeusza odprawiamy w każdy wtorek o 17.30
  5. W przyszłą niedziele siostry ze wspólnoty Uczennic Krzyża będą kwestować na rzecz tworzonego przez wspólnotę domu rekolekcyjnego.
  6. Dziękujemy Księżom z grupy powołaniowej za skierowane dziś do nas słowo, a klerykom za wspólną modlitwę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o studentach misjonarskiego seminarium w Krakowie na Stradomiu. Szczególnie gorąco polecajmy Bogu sprawę nowych powołań do naszego zgromadzenia, aby nie zabrakło naśladowców św. Wincentego a Paulo. Na koniec prosimy kleryków, żeby powiedzieli jeszcze kilka słów na temat działalności misjonarskiego seminarium.