Ogłoszenia duszpasterskie16. Niedziela zwykła - 18 lipca 2021 r.


W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i go­rącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych odbę­dzie się w przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszach św. od godz. 7.30. Ofiary zbierane przy tej okazji, będą przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich mi­sjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo eucharystyczne oraz na nowennę do św. Judy Tadeusza, którą odprawiamy w każdy wtorek o godz. 17.30. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań złożonych u stóp apostoła.

Przy wejściu do naszej Bazyliki p. Anny Szcześniak sprzedaje swoje prace malarskie zbierając na rehabilitację.

Trwają intensywne prace nad budową kaplicy Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. W tym tygodniu zakończyliśmy powię­kszanie pomieszczenia pod wieżą, przywracają dawną symetrię Bazyliki, która została zakłócona przez działania wojenne i później­szą odbudowę. Od poniedziałku rozpoczynamy prace murarskie, które pozwolą nam przy­gotować nową przestrzeń dla rzeźby błogosławionego Prymasa Tysiąc­lecia. Naszą inwestycję polecamy modlitwie oraz finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii, kancelarii, do skarbony lub na konto, którego numer znajduje się na ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przy wyjściu oraz na stronie internetowej:
33 1160 2202 0000 0003 7314 4563.  

Polecamy prasę katolicką, a w niej komentarze i pogłębioną refleksję na temat bieżących wydarzeń w Kościele, Ojczyźnie i na świecie. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.

Polecajmy Bogu zmarłą w piątek Mariannę Sobierajską lat 80, mamę s. Haliny Sobierajskiej SM, która posługuje w naszej zakrystii.