Ogłoszenia duszpasterskieIII Niedziela Wielkanocna - 18 kwietnia 2021 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 13. Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. To także temat całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii.  Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś także Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do wspólnotowej lektury wybrana została Ewangelia św. Marka. Hasłem są słowa: "Ewangelia Jezusa Chrystusa - Syna Bożego". Wydarzenie to objęli patronatem honorowym przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz premier RP Mateusz Morawiecki. Przy wyjściu z Bazyliki można zabrać ze sobą karteczkę z wyznaczonym do lektury fragmentem Pisma świętego. Zachęcamy do włączenia się w tę formę pogłębienia znajomości słowa Bożego.

Dzisiaj jeszcze o godz. o godz. 18.00 – nabożeństwo eucharystyczne.

W liturgii tygodnia: w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Młodzież akademicka zaprasza w dalszym ciągu na adorację wieczorną przed Najświętszym Sakramentem w każdą środę od 19.30.

W związku z trwającą sytuacją informujemy o konieczności przesunięciu terminu uroczystości I Komunii Świętej, która miała się odbyć 9 maja, na niedzielę 30 maja bieżącego roku. Dzieci, przygotowujące się do tej uroczystości oraz ich rodziców, polecamy modlitwom Parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy w dalszym ciągu Kazania Świętokrzyskie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kazania ks. prof. Roberta Skrzypczaka, wygłoszone podczas tegorocznych Gorzkich Żali oraz praktyczny mały modlitewnik ku czci św. Józefa.