Ogłoszenia duszpasterskieXIV, XV, XVI Niedziela zwykła - 05, 12, 19 lipca 2020 r.


Dziś jeszcze Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 16.30 w dolnym  kościele.  o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.

W liturgii tygodnia będziemy obchodzili:

 • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
 • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana;
 • w sobotę – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W dalszym ciągu zachęcamy do zamawiania Mszy św. we własnych intencjach, które możemy przekazać polskim Misjonarzom, posługującym w różnych rejonach świata, aby odprawili je w miejscu swojej posługi w dowolnym najbliższym terminie. Jest to bardzo konkretna forma wspierania misji, którą gorąco polecamy zwłaszcza, że w okresie wakacyjny odwiedzają nas Misjonarze przybywających na wakacyjny wypoczynek do rodzin. Intencje przyjmuje siostra w zakrystii.

Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów. Przy zwiedzaniu świątyń pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu modlitewnego skupienia.

Pozdrawiamy wszystkich Gości przybywających do naszej świątyni. Zachęcamy do zwiedzenia Bazyliki i życzymy dobrego pobytu w Warszawie.

Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy Kościoła. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.


Ogłoszenia Duszpasterskie

15. Niedziela zwykła – 12.07.2020 r.

Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w środę – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
 • w czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
 • w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Kapłana;

Za tydzień, w niedzielę 19 lipca rozpocznie się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i gorącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych  w niedzielę 26 lipca. Przy tej okazji Stowarzyszenie „MIVA”, działające przy Komisji Episkopatu do Spraw Misji, zaprasza wszystkich kierowców oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. W związku z tym zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe projektów związanych z zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Ofiary na ten cel można będzie składać w zakrystii lub przy okazji poświęcenia pojazdu.

Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacyjnego wypoczynku także na lekturę książki i prasy katolickiej. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.Ogłoszenia Duszpasterskie

16. Niedziela zwykła – 19.07.2020 r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i gorącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Niech św. Krzysztof wyprasza nam Bożą opiekę i szczęśliwy powrót do domu. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych  w przyszłą niedzielę 26 lipca po Mszach św. od godz. 7.30. Przy tej okazji Stowarzyszenie „MIVA”, działające już od 20. lat przy Komisji Episkopatu Polski do Spraw Misji, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe projektów związanych z zakupem środków transportu dla polskich   misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub przy okazji poświęcenia pojazdu.

Na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

W tym tygodniu w liturgii:

 • w środę – święto św. Marii Magdaleny;
 • w czwartek – święto św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy;
 • w piątek – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
 • w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Polecamy, jak każdego tygodnia, prasę katolicką, a w niej komentarze i pogłębioną refleksję na temat bieżących wydarzeń w Kościele, Ojczyźnie i na świecie. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.

Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny wypoczynek, życzymy dobrej pogody oraz skutecznej odnowy sił fizycznych i duchowych.