Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Chrystusa Króla – 26.11.2023 r.

  1. Dziś w naszej Bazylice zakończy się orszak Chrystusa Króla. Z tej okazji o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na adorację Najświę­tszego Sakramentu. W ramach wieczornego nabożeństwa o 18.30 odprawimy nabożeństwo Maryjne przygotowujące nas do święta NMP Objawiającej Cudowny Medalik.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, święto NMP Objawiającej Cudowny Medalik; we wtorek, wspomnienie św. Katarzyny Labouré, dziewicy; we czwartek, święto św. Andrzeja Apostoła.
  3. W poniedziałek, z okazji kolejnej rocznicy wspomnienia Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo maryjne podczas którego będą wręczane Cudowne Medaliki.
  4. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przeżycie tajemnicy Wcielenia. W tym dniu podczas Mszy św. o 11.45 poświęcimy opłatki na wigilijny stół, które przez cały Adwent będą dostępne w zakrystii. Ofiary składane przy ich nabywaniu przezna­czamy na ogrze­wanie naszej świątyni w miesiącach zimowych.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy piątek pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej. W pierwszą sobotę miesiąca zachęcamy do udziału w nabożeństwie maryjnym o 11.00 oraz we Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 12.00. 
  6. W przyszłą niedzielę wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o 16.00. W tym dniu Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo organizuje kiermasz z którego dochody będą przeznaczone na przygotowanie spotkania wigilijnego dla samotnych oraz świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących. Artykuły żywnościowe do tych paczek będzie można składać do kosza pod zegarem od przyszłej niedzieli.