Ogłoszenia duszpasterskie

 


XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2017 r.


Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim grupom parafialnym i indywidualnym osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych naszej parafii w ubiegłą niedzielę, podczas triduum oraz w czwartek. Bóg zapłać!

W dzisiejszą niedzielę po raz 51. obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu wystosowanym z tej okazji Ojciec Święty zachęcił ludzi mediów do przekazywania nadziei i ufności. W tej intencji będziemy się modlić podczas nabożeństwa eucharystycznego o godz. 18.00.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika;
  • w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  • w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  • w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Informujemy, że we wtorek 3 października br. rozpocznie się w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w sali św. Wincentego a Paulo. Prowadzi je ks. Tadeusz Ristau.

Od czerwca działa w naszej parafii Domowy Kościół - wspólnota formacji małżonków. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 18.00. Pary pragnące przyłączyć się do tej wspólnoty proszone są o kontakt z ks. Damianem.

W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 24 września br. , we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.

Towarzystwo Śpiewacze „Lira” zaprasza na Koncert Muzyki Chóralnej w piątek 22 września o godz. 19.30. Wystąpi Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Lira” oraz Chór Młodzieżowy Św. Stanisława ze Słoweni, działający przy Diecezjalnym Gimnazjum w Lublanie. Wstęp wolny, zapraszamy.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, jak co miesiąc, zbiera dziś ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na potrzeby najuboższych członków naszej rodziny parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.