Ogłoszenia duszpasterskie

 


VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 28.05.2017 r.


W dniu dzisiejszym przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 19.00.

W naszej Bazylice jeszcze dzisiaj: podczas Mszy św. o godz. 13.00 – Jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszych Parafian: ks. Grzegorza Bachanka i ks. Pawła Rossy. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe.  W dni powszednie nabożeństwo to, wraz z nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odprawiamy o godz. 9.30 i 18.30. O godz. 20.00 – koncert w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W programie Antonio Vivaldi – oratorium Juditha Triumphans w wykonaniu Orkiestry i Chóru Cappella dell'Ospedale della Pietà.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
  • w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W poniedziałek 29 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 J. E. Ks. Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym, przygotowującym się w naszej Parafii.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Od czwartku zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie o godz. 9.30 i 18.30, w niedziele o godz. 18.00.

Również w czwartek 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 17.30. W sobotę Msza św. oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to ostatnia niedziela Wielkanocy. Na mocy przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani do spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze przystąpić do tych sakramentów, aby skorzystali z łask, wysłużonych śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

Również za tydzień, w niedzielę 4 czerwca, przypada jubileuszowe 10. Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 w Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. W imieniu organizatorów zapraszamy do włączenia się w procesję na poszczególnych jej odcinkach oraz do udziału w Eucharystii.

Z tej okazji w przyszłą niedzielą będą zbierane przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek na kontynuowanie prac przy budowie naszego narodowego wotum wdzięczności.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką oraz o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.