Ogłoszenia duszpasterskie32. Niedziela zwykła - 11.11.2018 r.


W dniu dzisiejszym przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej racji w Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. O 17.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert.

Z tej samej okazji w naszej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 19.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Michał Janocha. Podczas Mszy św. zostanie odsłonięta przy ołtarzu Ojczyzny tablica pamiątkowa z napisem: „Wdzięczni Bogu i ludziom, w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę 1918 – 2018, Księża Misjonarze i Parafianie”.

Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się uroczysty koncert. Będzie to światowa premiera przedstawienia zatytułowanego „Quem Queritis” (Kogo szukacie). Wydarzenie jest efektem współpracy Ryszarda Peryta – dyrektora Polskiej Opery Królewskiej, autora scenariusza i Jacka Urbaniaka, autora opracowania muzycznego. Usłyszymy polskie utwory poetyckie pochodzące z XVI i XVII wieku, fragmenty Biblii w XVI-wiecznym tłumaczeniu Jakuba Wujka oraz polskie renesansowe pieśni. Wystąpią soliści i Chór Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy do licznego udziału.

Nabożeństwo wypominkowy dziś o godz. 18.00, wyjątkowo w kaplicy Matki Bożej. W tygodniu nabożeństwo to odprawiamy o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków.

W liturgii tygodnia będziemy wspominali: w poniedziałek – św. Jozafata, Biskupa i Męczennika; we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek – NMP Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia; w sobotę – św. Elżbietę Węgierską, Zakonnicę. 

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o 17.30, o godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Również we wtorek 13 listopada, o godz. 19.00 w sali św. Wincentego, rozpocznie się kolejny cykl katechez dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Prowadzi je ks. Tadeusz Ristau.

Za tydzień w 33. niedzielę zwykłą w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

Również w przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej o 11.45 będziemy dziękowali Bogu za pomyślny przebieg i ukończenie drugiego etapu prac remontowych fasady naszej Bazyliki. Zapraszamy do licznego udziału.

W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Jest to dla nas okazja do wsparcia tej placówki, jej podopiecznych, naszą modlitwą i ofiarami do puszek.

Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Prosimy także o zabranie specjalnego, świątecznego numeru biuletynu parafialnego „Sursum corda”.