Ogłoszenia duszpasterskie 32. Niedziela zwykła- 10.11.2019 r.


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie”. Ofiary na ten cel zbierane są do puszek przy wyjściu z Bazyliki oraz w zakrystii.

Jeszcze dzisiaj w naszej Bazylice: po Mszy św. o godz. 13.00 w dolnym kościele naszej Bazyliki – ciąg dalszy wykładów i warsztatów seminaryjnych w ramach „Szkoły Przekazywania Wiary w Tradycji Biblijnej”. Prowadzi je gość z Francji – Jean-Marie Elie Setbon, autor książki pt. „Od jarmułki do Krzyża”. Po Mszy św. o godz. 16.00, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy do górnej Bazyliki na uroczysty Koncert Galowy pt. „ Bo to Polska właśnie”. Wystąpią: Kazimierz Kowalski – bas oraz Soliści Polskiej Opery Kameralnej. Początek o godz. 17.00. o 18.00 – nabożeństwo wypominkowe. W tygodniu odprawiamy je o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

Jutro, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem najwyższych władz państwowych. O 17.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert.

W naszej Bazylice Msze św. z kazaniem o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Szczególnie gorąco zapraszamy na godz. 18.00.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek – św. Jozafata, Biskupa i Męczennika; w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o 17.30, o godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Również we wtorek, 12 listopada, o godz. 19.00 w sali św. Wincentego, rozpocznie się kolejny cykl katechez dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Prowadzi je ks. Tadeusz Ristau.

Za tydzień, w 33. niedzielę zwykłą, w Kościele Powszechnym będziemy obchodzili 3. Światowy Dzień Ubogich. Jego hasłem w tym roku są słowa: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie (Ps 9,19). Będzie to kolejna okazja, aby włączyć się w działalność Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, które przygotowuje się do koniecznego remontu Domu Samotnej Matki w Żaganiu. Już dziś zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej potrzeby.

Również w przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej o 11.45 będziemy dziękowali Bogu za pomyślny przebieg i ukończenie trzeciego etapu prac remontowych fasady naszej Bazyliki. Zapraszamy do licznego udziału.

W najbliższy piątek i sobotę, 15 i 16 listopada, zapraszamy do naszej Bazyliki na Koncerty sakralnej muzyki chóralnej z różnych epok, w ramach 13. edycji Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Varsovia Cantat, organizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze "Lira" w Warszawie. Podczas piątkowego koncertu wystąpią chóry z Czech, Estonii, Słowacji, Słowenii oraz Indonezji, w sobotę zaś - z Czech, Indonezji oraz Polski. Początek w piątek o godz. 19.30, w sobotę o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W imieniu Stowarzyszenia WEST, zespołu wokalno-aktorskiego "Sonanto" oraz naszej Parafii serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Polskie drogi ku Niepodległości", który odbędzie się w dolnym kościele naszej Bazyliki w sobotę 16 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Prosimy także o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum corda”.