Ogłoszenia duszpasterskieVII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018 r.


Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice: o 10.30 – uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci, które przyjmą/ęły dzisiaj Pierwszą Komunię Świętą gromadzą się na Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Będą także, jak każdego roku, wraz z rodzicami uczestniczyły w centralnej uroczystości Bożego Ciała. Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane w Białym Tygodniu.

Również dzisiaj kolejny raz w naszej Bazylice będzie miała miejsce Inwestytura Orderu Świętego Stanisława. Rozpocznie ją uroczysta Msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, z udziałem Wielkiej Narodowej Kapituły Orderu Świętego Stanisława w Polsce. Po Mszy św. odbędzie się ceremonia nadania orderów.

Także dzisiaj o godz. 18.00 – Nabożeństwo Majowe. W tygodniu nabożeństwo to odprawiamy o godz. 9.30 i 18.30. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła; w środę 16 maja – uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W środę zapraszamy na kolejny – ostatni w tym roku akademickim, wykład w ramach Szkoły Cnót Obywatelskich, działającej przy ołtarzu Ojczyzny. Wykład pt. „Europa i Indie: bliźniaczo różne cywilizacje. Co wynika z ich porównania?”, wygłosi profesor Maria Krzysztof Byrski – indolog, profesor nauk humanistycznych, Ambasador RP w Indiach 1993 - 1996. Początek o godz. 19.00 w sali św. Rocha. Wcześniej o godz. 18.00 – Msza św. w int. beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana.

W najbliższą sobotę 19 maja w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie dwóch diakonów naszego misjonarskiego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie, a jeden alumn piątego roku przyjmie święcenia diakonatu. Kandydatów do święceń oraz wszystkich kleryków i formatorów polecamy modlitwie drogich parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19. Wydarzenie organizowane podczas Nocy Muzeów rozpocznie się 19 maja br. o godz. 18.00, a zakończy o 24.00.

W niedzielę 20 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Ks. Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas Mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do zabrania kolejnego numeru Biuletynu Parafialnego „Sursum Corda”.