Ogłoszenia duszpasterskieII Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.


W II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie ks. Stefana Zająca. Dzieło Ewangelizacji świata powierzamy modlitwom i ofiarności wiernych. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii, można tam również nabyć książkę. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie misji. Przypominamy również, iż możemy wspierać misjonarzy zamawiając Msze św. w dowolnych intencjach własnych, które misjonarze odprawią w miejscu pełnionej posługi w dowolnym terminie. Zachęcamy do tej formy wspierania dzieł misyjnych.

Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice: o godz. 17.00 koncert pasyjny. Wystąpi Chór Sonus Innumerabiles pod dyrekcją Artura Backiela; o godz. 18.00 Gorzkie Żale. Kazanie pasyjne głosi w tym roku ks. prof. Tadeusz Guz.

W liturgii tygodnia we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb. 

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 9.30 i 18.30, dla młodzieży i studentów o 19.30.

Przypominamy o modlitwie w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Szczegółowy terminarz oraz program dnia modlitwy umieszczone są w gablocie przy wyjściu z Bazyliki. Nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym 31 marca, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

W niedzielę 24 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. W imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału i powiedzenia TAK dla życia, TAK dla rodziny i TAK dla zdrowego wychowania dzieci.

W przyszłą niedzielę, w ramach koncertów pasyjnych wystąpi Chór naszej Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie pod dyrekcją Emilii Melon.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo kwestuje dziś na rzecz osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zebrane środki będą przeznaczone m. in. na zakup leków, artykułów spożywczych oraz na działalność Ośrodka Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych, który działa codziennie od poniedziałku do piątku.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz do zabrania ze sobą kolejnego numeru biuletynu parafialnego Sursum Corda.