Ogłoszenia duszpasterskie5. Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.


Kolejną niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w nadzwyczajnej sytuacji zagrożenia, związanej z panującym stanem epidemii i wprowadzonymi zarządzeniami. Zgodnie z nimi podejmujemy niezbędne środki bezpieczeństwa i dołączamy do apelu władz państwowych i kościelnych o ich przestrzeganie. Dotyczy to przede wszystkim ograniczenia ilości osób, które mogą jednorazowo uczestniczyć we Mszy św. lub nabożeństwie do 5. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości zarówno w ławkach jak  i w kolejce do spowiedzi oraz podczas przystępowania do Komunii Świętej. Zwracamy się także z gorącym apelem do wszystkich, aby w tym czasie zagrożenia przyjmować Komunię Świętą  na rękę!!!Jednocześnie informujemy, że poza nabożeństwami nasza Bazylika pozostaje otwarta na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przy zachowaniu stosownych środków bezpieczeństwa.

W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje radiowe, które prowadzi w tym roku ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Transmisja w I programie Polskiego Radia jeszcze dzisiaj o godz. 19.00.

Ze względu na ograniczenie ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach informujemy, że Gorzkie Żale zostaną dzisiaj odprawione o godz. 18.00 przy zamkniętym kościele, natomiast wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w naszą modlitwę dzięki transmisji Radia Maryja. Wszystkie kazania pasyjne można również odsłuchać na naszej parafialnej stronie internetowej, na portalu internetowym Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Radia Maryja.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 9.30; 17.00; 18.30 i 19.30. Droga Krzyżowa o godz. 18.30 będzie transmitowana przez I program Polskiego Radia.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.

W czwartek, 2 kwietnia pamiętajmy o 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Dołączmy tego dnia do naszej modlitwy dziękczynienie za dar jego życia i pontyfikatu.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie wyrazili gotowość do pomocy osobom chorym i w podeszłym wieku jako wolontariusze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Dziękujemy również wszystkim wspierającym parafię w normalnym funkcjonowaniu poprzez ofiary przekazywane bezpośrednio na konto parafii. Bóg zapłać.

Już dziś informujemy także, że Triduum Paschalne, tzn. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej oraz Wigilia Paschalna sprawowane w naszej Bazylice będą transmitowane przez I program Polskiego Radia: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o 20.05.

Zachęcamy gorąco do łączności na modlitwie, szczególnie za pośrednictwem mediów, abyśmy w duchu wiary i z nadzieją na jak najszybsze ustanie pandemii przezywali ten trudny dla nas wszystkich czas i wspierali się wzajemnie, zwłaszcza osoby najbardziej potrzebujące.