Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r. 
  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Jest to kolejna okazja do mobilizacji sił i środków potrzebnych do niesienia pomocy ludziom cierpiącym na tę chorobę.
  2. Dzisiaj o 14.00 zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd p.t. „Raduj się świecie” w wykonaniu Chóru Komendy Stołecznej Policji z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej. Nieszpory Niedzielne odprawimy o 18.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, świętego Jana Bosko, kapłana; w piątek, św. Błażeja, biskupa i męczennika. Z okazji wspomnienia św. Błażeja, będzie można uczestniczyć w obrzę­dzie błogosławieństwa gardła po Mszach św. o 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00
  4. W czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które zwyczajowo nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświecenia świec odprawiamy według porządku tygodniowego. W tym dniu, z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, zbierana składka będzie przeznaczona na wsparcie zakonów kon­tem­placyjnych.
  5. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert p.t. KOLĘDY NA INNY CZAS. Koncert odbędzie się w najbliższy wtorek, 31 stycznia o 19.45. Artyści zaśpiewają polskie kolędy, których słowa były pisane w obozach, na obczyźnie lub podczas wojennej zawieruchy.
  6. We wtorek zapraszamy także na nowennę do św. Judy Tadeusza o 17.30 oraz na Mszę św. w intencji próśb i podzię­kowań o 18.00.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy czwartek o 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po niej nabożeń­stwo do św. Jana Pawła II. W pierwszy piątek pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o 11.00 oraz na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 12.00.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.