Ogłoszenia duszpasterskieNiedziela Chrztu Pańskiego - 07.01.2018 r.


Przeżywana Niedziela Chrztu Pana Jezusa jest szczególną okazją do osobistego dziękczynienia za wielką łaskę chrztu świętego oraz do refleksji nad zobowiązaniami, jakie podczas chrztu przyjmują na siebie rodzice i chrzestni.

Dzisiaj jeszcze o 16.30 w dolnym kościele, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 18.00 – nabożeństwo kolędowe.

Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Jednak wg tradycji polskiej do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, pozostaje w kościele dekoracja bożonarodzeniowa oraz możliwość śpiewania kolęd.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia będziemy obchodzili 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w tym roku hasłem będą słowa: “Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”.

Trwa w naszej parafii ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Rozpoczynamy ją w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz.15.00. W sobotę, w ostatnim dniu – kolęda dodatkowa. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić w terminie dodatkowym, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz tygodników: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Idziemy, polecamy dziś gorąca Wiadomości Misyjne, Informator Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy. prosimy także o zabranie naszego biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.