Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela zwykła  - 16 stycznia 2022 r.


Dziś zapraszamy jeszcze na Nieszpory niedzielne z wystawieniem Najświętszego Sakra­mentu, które odprawimy o godz. 18.30.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek,  św. Antoniego Opata; w środę, św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek, św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

Od wtorku, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Natomiast w poniedziałek, 17 stycznia, przypada 25 dzień Judaizmu którego mottem są słowa proroka Izajasza: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8).

Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza na kolejny wykład otwarty pod tytułem „Czy cierpienie jest karą za grzechy?”. Wykład będzie wygłoszony przez o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP dnia 20 stycznia (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy ul. Krakowskie Przedmieście 66. Wstęp wolny.

W niedzielę, 23 stycznia przypada 9. rocznica śmierci Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej okazji w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. W naszej bazylice Msza św. w tej samej intencji o godz. 19.00.

Dziękujemy za Wasz liczny udział w nabożeństwach kolędowych, za wspólna modlitwę oraz składane ofiary. W tym tygodniu do udziału we wspólnych spotkaniach o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców z następujących ulic: w poniedziałek (17.01), mieszkańców z ul. Świętokrzyskiej, Mazowieckiej, Foksal oraz Krakowskiego Przedmieścia; we wtorek (18.01), mieszkańców z ul. Smolnej, Okólnik, Szczygła oraz Konopczyń­skiego; w środę (19.01), parafian zamieszkałych przy ul. Kopernika, Gałczyńskiego, Sewerynów, Oboźnej oraz Bartoszewicza; we czwartek (20.01), zapraszamy wszystkich sympatyków naszej Bazyliki oraz tych spośród parafian, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym dla ich ulicy terminie.

Dziękujemy za licznie zaproszenia indywidualne. Pokazują nam one jak bardzo ceniona jest przez parafian tradycyjna forma wizyty duszpasterskiej. Terminy poszczególnych odwiedzin ustalimy dzwoniąc pod podane nam numery kontaktowe.

W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przepro­wadza kwestę na potrzeby ubogich naszej parafii. Za zrozumienie i okazaną życzli­wość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Podjęliśmy pierwszą próbę usunięcia napisu z frontonu Bazyliki. Niestety interwencja musi być powtórzona za jakiś czas w  celu uzyskania satysfa­kcjonujących wyników. Wobec zaistniałej sytuacji nie odpowiadajmy złością, ale stosujmy się do słów Pana Jezusa, który mówi: „miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym którzy was nienawidzą: błogosławcie tym którzy was przeklinają i módlcie się za tych którzy was oczerniają”. Nie dajmy się sprowokować złu, lecz zło dobrem zwy­ciężajmy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.