Ogłoszenia duszpasterskie 24. Niedziela zwykła- 15.09.2019 r.


W dniu dzisiejszym kończymy Triduum ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika IDZIEMY. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim grupom parafialnym, osobom indywidualnym oraz młodzieży, za włączenie się w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych naszej parafii. Bóg zapłać! Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia kiermaszu odpustowego, przygotowanego przez grupy działające w naszej parafii, na podwórzu od ul. Traugutta oraz na poczęstunek do kawiarenki, zorganizowanej przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego w Sali św. Wincentego.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 9. Tydzień Wychowania, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski pod hasłem „Zamieszkać razem z Jezusem”. Otoczmy w tych dniach naszą szczególną modlitwą wszystkich, podejmujących trud kształtowania umysłów i serc dzieci i młodzieży. W tej intencji będziemy się modlić  jeszcze dzisiaj podczas nabożeństwa eucharystycznego o godz. 18.00.

W poniedziałek, 16 września przypada  53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Wszyscy tworzymy jedno. Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich”. Taki tytuł nosi też papieskie Orędzie na ten dzień.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza , Papież i Cypriana, Biskupa; we wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego; w środę – święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona dzieci i młodzieży; w piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich dawnych ministrantów na ponowne poświęcenie sztandaru ministranckiego, która odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 10.30. Nasz sztandar jest jednym z najstarszych w Warszawie, pochodzi z XIX wieku. Został poddany gruntownej odnowie dzięki staraniom rodziców. Następnie po Mszy zapraszamy na spotkanie w sali św. Wincentego, na poczęstunek i prezentację o dawnej i obecnej działalności ministrantów przy naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziny, których dzieci i młodzież chciałaby dołączyć do grupy ministrantów.

W najbliższą środę, 18 września zapraszamy do naszej Bazyliki na niezwykłe wydarzenie z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Będzie to Opera „Zapomniani chłopcy – wysłannicy Ery Tensho do Europy”. Jest to historia sprzed 400 lat o japońskich chłopcach, którzy marzyli, aby być misjonarzami i szerzyć wiarę chrześcijańską, w czasach, kiedy szerzenie tej wiary w Japonii było zakazane. Początek Opery o godz. 19.30, wstęp wolny.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.