Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019 r.


Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice: o 10.30 – uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci, które przyjmą/ęły dzisiaj Pierwszą Komunię Świętą gromadzą się na Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Będą także, jak każdego roku, wraz z rodzicami uczestniczyły w centralnej uroczystości Bożego Ciała. Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane w Białym Tygodniu.

Również dzisiaj kolejny raz w naszej Bazylice będzie miała miejsce Inwestytura Orderu Świętego Stanisława. Rozpocznie ją uroczysta Msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, z udziałem Wielkiej Narodowej Kapituły Orderu Świętego Stanisława w Polsce. Po Mszy św. odbędzie się ceremonia nadania orderów.

Wspólnota „Wiara i światło” zaprasza jeszcze dzisiaj do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji zmarłego 7-go maja br., w wieku 90. lat, Jeana Vanier, twórcy wspólnot „Arka” oraz „Wiara i światło”, znanego filozofa, pisarza, przyjaciela osób niepełnosprawnych, jednego z najbardziej znanych autorytetów moralnych i świadka Chrystusa. Początek o godz. 17.00.

Także dzisiaj o godz. 18.00 – Nabożeństwo Majowe. W tygodniu nabożeństwo to odprawiamy o godz. 9.30 i 18.30. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej; we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła; w czwartek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Studenci naszego Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na wieczór uwielbienia z Drogą Światła, w środę o godz. 19.30.

W najbliższą sobotę, 18 maja br., przypada 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła Wielkiego. Z tej okazji Rycerze Zakonu Jana Pawła II zapraszają na uroczystą Mszę św. do naszej Bazyliki o godz. 13.30 w intencji Ojczyzny. Uroczystość uświetni Orkiestra Dęta Gminy Gorzkowice oraz Warszawski Chór Archikatedralny Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się krótki Koncert Oratoryjny poświęcony Wielkiemu Polskiemu Papieżowi, podczas którego zostanie wykonana światowa premiera Hymnu Św. Jana Pawła Wielkiego – VIVAT JESUS! TOTUS TUUS! autorstwa Lecha Kacperskiego, rycerza Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału.

Domowy Kościół działający przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 25-26 maja. W programie zwiedzanie i modlitwa w sanktuarium objawień maryjnych oraz dzień skupienia i wspólny odpoczynek. Wyjazd 7.30 rano w sobotę, powrót ok. 15.00 w niedzielę. Zapewnione są trzy posiłki i nocleg w pensjonacie. Koszt wyjazdu to 150 zł od osoby. Zapisy w kancelarii, ilość miejsc ograniczona.

Przypominamy, że przy naszej Bazylice można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Szczegóły dotyczące tej pomocy można znaleźć w gablocie przy wyjściu z Bazyliki.

Artyści plastycy Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków we współpracy z Fundacją Służba Niepodległej, zapraszają do dolnego kościoła naszej Bazyliki na wystawę prac artystów sztuki warsztatowej pt. „Maryjo, Królowo Polski”. Wystawa będzie czynna w kolejne niedziele maja w godzinach od 11.30 do 17.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do zabrania kolejnego numeru Biuletynu Parafialnego „Sursum Corda”.