Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela Zwykła - 15.07.2018 r.


Jeszcze dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 17.00 odbędzie się koncert organowy. Wystąpi Bartosz Patryk Rzyman Na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W sobotę 21 lipca zapraszamy na godz. 20.00 do naszej Bazyliki na koncert „Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu Włodka Pawlika ze swoim triem jazzowym i Orkiestry Polskiej Opery Królewskiej pod dyrekcją Tadeusza Karolaka.

W tym tygodniu w liturgii:

  • w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
  • w środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Kapłana;
  • w piątek – wspomnienie bł. Czesława, Kapłana.

Za tydzień, w niedzielę 22 lipca rozpocznie się 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i gorącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych  w niedzielę 29 lipca. Przy tej okazji Stowarzyszenie „MIVA”, działające przy Komisji Episkopatu do Spraw Misji, zaprasza wszystkich kierowców oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. W związku z tym zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe projektów związanych z zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Ofiary na ten cel można będzie składać w zakrystii lub przy okazji poświęcenia pojazdu.

W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Główną inspiracją do zaproszenia młodych osób polskiego pochodzenia jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież polonijna weźmie udział w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.  Organizatorzy na czele z ks. bp Wiesławem Lechowiczem zwracają się z gorącą prośbą do naszych parafian i osób modlących się w naszej świętokrzyskiej Bazylice o przyjęcie do siebie na czas kongresu młodych uczestników, ponieważ ilość zgłoszonych przekroczyła przewidywalną wcześniej liczbę chętnych. Prosimy bardzo o zgłoszenie się rodzin mających możliwość przyjęcia jednej lub dwóch osób do swego domu w okresie od 28 lipca do 5 sierpnia z zapewnieniem śniadania. Wszyscy uczestnicy Kongresu mają polskie pochodzenie, posługują się językiem polskim oraz są rekomendowani przez polonijne parafie jako ich reprezentanci.  Rodzinom, które zechcą udzielić gościny naszym młodym rodakom już teraz z serca dziękujemy! Zgłoszenia można składać u siostry w zakrystii lub u: Łukasza Brodzika - Dyrektora Biura Kongresu tel. +48 68 453 92 73; tel. kom: +48 603 969 881; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacyjnego wypoczynku także na lekturę książki i prasy katolickiej.