Ogłoszenia duszpasterskie24. Niedziela zwykła - 16.09.2018 r.


W dniu dzisiejszym kończymy Triduum ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Warszawski Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Bezpośrednio po Mszy św. poświęcimy odnowione pomieszczenie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, które odtąd będzie również pełnić funkcję sali św. Rocha.  Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim grupom parafialnym, osobom indywidualnym oraz młodzieży, za włączenie się w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych naszej parafii. Bóg zapłać! Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia kiermaszu odpustowego, przygotowanego przez grupy działające w naszej parafii, na podwórzu od ul. Traugutta oraz na poczęstunek do kawiarenki, zorganizowanej przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego w Sali św. Wincentego.

W dzisiejszą niedzielę po raz 52. obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju”. Taki tytuł nosi też papieskie Orędzie na ten dzień. W tej intencji będziemy się modlić podczas nabożeństwa eucharystycznego o godz. 18.00.

Także dzisiaj zapraszamy do naszej Bazyliki na szczególny koncert zatytułowany „Requiem dla Janki”. Usłyszymy fragmenty książki „Pamiętnik znaleziony w Katyniu” – opowieści o pilotce Janinie Lewandowskiej, jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu, z muzyką Józefa Skrzeka. Początek o godz. 20.00, wstęp wolny.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego; również w poniedziałek – Światowy Dzień Sybiraka, w rocznicę agresji sowieckiej w 1939 roku na Polskę;
  • we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku przypada 450. Rocznica jego śmierci, w związku z tym obchodzimy w Polsce Rok Św. Stanisława;
  • w czwartek – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  • w piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Informujemy, że we wtorek 2 października br. rozpocznie się w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w sali św. Wincentego a Paulo.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.