Ogłoszenia duszpasterskie

 


III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017 r.


Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice: o godz. 17.00 koncert pieśni pasyjnych. Wystąpi  Chór Liturgiczny Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym pod dyrekcją Pawła Gindy. O godz. 18.00 Gorzkie Żale. Kazanie pasyjne głosi w tym roku ks. dr Wojciech Kałamarz.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Już po raz siedemnasty w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny obchodzony jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez Episkopat Polski w 1998 roku. Inicjatywa biskupów jest odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II. W encyklice "Evangelium vitae” czytamy, że podstawowym jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”. Organizacje pro-life w specjalnych apelach zachęcają do zaangażowania się tego dnia szczególnie w obronę życia i rodziny, do włączania się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego oraz do modlitwy o to, by w Polsce szanowano życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Od poniedziałku rozpoczynają się rekolekcje dla szkół gimnazjalnych. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży gimnazjalnej.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

  • dla dzieci o godz. 17.00,
  • dla dorosłych o  9.30 i 18.30,
  • dla młodzieży i studentów o 19.30 w górnym kościele.

Informujemy, że tegoroczne rekolekcje parafialne, które tradycyjnie rozpoczniemy od 5. niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi nasz współbrat misjonarz, ks. dr Paweł Holc, rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie.  Rekolekcje dla poszukujących, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową o godz. 19.00, poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przeprowadza dzisiaj kwestę na rzecz najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie na zakup paczek świątecznych. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W dalszym ciągu polecamy modlitwie i ofiarności wiernych wsparcie trwającego remontu pomieszczeń Stowarzyszenia. Specjalna skarbona na ten cel ustawiona jest w prawej nawie Bazyliki przy ołtarzu św. Wincentego.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką oraz prosimy o zabranie nowego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.