Ogłoszenia duszpasterskie29. Niedziela zwykła - 17 października 2021 r.


W dniu dzisiejszym zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00. W miesiącu październiku, w naszej bazylice nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie, od poniedziałku do soboty, po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 18.00. Dzieci zaprasza­my do wspólnej modlitwy różań­cowej w dolnym kościele we wtorki oraz czwartki o godz. 17.00.

Dziś przypada 172 rocznica śmierci Fryderyka Chopina. Z tej okazji, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta, które będzie wykonane w naszej bazylice dziś o godz. 21.00. Wstęp wolny.

W tym tygodniu przypada 37 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w rocznicę śmierci błogosławionego zostanie odprawiona w kościele Św. Stanisława Kostki przy ul Hozjusza 2 w najbliższy wtorek, 19 października o godz.18.00.

W przyszłą niedzielę, 24 października, Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny, który otwiera tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie pracy misyjnej Kościoła.

Zapraszamy na nowennę do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, św. Łukasza Ewangelistę; we wtorek, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika; we środę, św. Jana Kantego, kapłana; w piątek, św. Jana Pawła II.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do  włączenia się w starożytną modlitwę Kościoła za zmarłych zwaną WYPOMINKAMI. Karty z wypisanymi imionami zmarłych przyjmuje Siostra w zakrystii, w niedziele po każdej Mszy św., w tygodniu od wtorku do soboty w godz. od 8.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przeprowadza dzisiaj, jak każdego miesiąca, kwestę przy wyjściu z bazyliki na rzecz najbardziej potrzebujących. Za życzliwość i otwartość na potrzeby innych serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka oraz biuletyn parafialny poświęcony ks. Piotrowi Rutkowskiemu. Zachęcamy do nabywania i lektury.