Ogłoszenia duszpasterskie


 26. Niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

 1. Dzisiejsze kazanie wygłosił ks. Marcin Wiśniewski, Misjonarz św. Wincentego a Paulo, który od wielu lat posługuje na Madagaskarze. Działalność misyjną ks. Marcina polecamy wsparciu duchowemu oraz materialnemu. Ofiary można składać do puszek przy wejściu do bazyliki.
 2. Dziś obchodzimy 108 Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji, podczas Nieszporów niedzielnych o 18.30 będziemy modlić się za rodaków znajdujących się na emigracji oraz za obcokrajowców szukającej pomocy w naszej Ojczyźnie.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Misji oraz Sióstr Miłosierdzia; w środę, św. Wacława, męczennika; w czwartek, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek, św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
 4. Z okazji uroczystości św. Wincentego a Paulo, zapraszamy na Mszę św. odpustową w najbliższy wtorek, 27 września o 18.00.
 5. Ks. Piotr Glas oraz pan Jacek Pulikowski zapraszają na konferencję poświęconą ich najnowszej książce „Ostateczna bitwa o rodzinę”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 30 września po Mszy św. o 19.00.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagra­dzające o 11.00 oraz na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 12.00.
 7. W sobotę rozpoczynamy także miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali: w niedziele o 18.30 oraz w dni powszednie o 12.30 i 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o 17.00 do dolnego kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę w dolnym kościele odprawimy Mszę św. dla członków Żywego o 16.30.
 9. Ojcowie Dominikanie ze Służewa organizują 13 Warszawski Dzień Różańcowy, który odbędzie się w sobotę, 1 października, w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Dominikańskiej 2.
 10. Z okazji kolejnej rocznicy śmierci F. Chopina, Urząd Dzielnicy Śródmieście zaprasza na koncert, który odbędzie się w naszej bazylice najbliższą sobotę o 13.30. Pośród artystów wystąpi Mateusz Kuszlik laureat i zdobywca 4 nagrody 18 konkursu Chopinowskiego.
 11. Duszpasterstwo Akademickie wznawia przygodę wspólnej formacji, budowania przyjaźni i wspólnoty.  Zapraszamy studentów  na  Msze św. w niedziele o 19.30 do dolnego kościoła; spotkania formacyjne we wtorki o 19.30 w sali św. Wincentego, na adoracje w środy o 19.30 w Bazylice i na poranne jutrzenki czyli czwartkowe Msze o 7.00 rano zakończone wspólnym śniadaniem.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.