Ogłoszenia duszpasterskie

 


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.


Dzisiaj jeszcze o godz. 18 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu odprawiamy je o godz. 9.30 i 18.30. O godz. 19, z racji drugiej niedzieli miesiąca, Msza św. w intencji Ojczyzny.

Nowenna do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30. O godz. 18 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.
Tego dnia, 13 czerwca, przypada 30. rocznica wizyty w naszej świątyni Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas której spotkał się z przedstawicielami świata kultury i sztuki. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.

W najbliższy czwartek 15 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jak już informowaliśmy, tegoroczna trasa procesji centralnej, która rozpocznie się w Archikatedrze św. Jana Mszą św. o godz. 10, obejmuje także teren naszej parafii: ołtarz trzeci będzie usytuowany przy kościele Sióstr Wizytek, a procesja przejdzie ul. Królewską do Placu Piłsudskiego, gdzie procesja się zakończy. W związku z tym zapraszamy drogich Parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice do uczestnictwa w procesji centralnej. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, które przeżywały rocznicę I Komunii, dziewczynki sypiące kwiaty oraz przedstawicieli grup parafialnych. Niech nasza obecność, tak jak każdego roku, będzie radosnym, publicznym wyznaniem wiary w to, że Chrystus Pan jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. w dolnym kościele.

Ponadto w liturgii tygodnia:

  • we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła;
  • w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;
  • w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

Grupa muzyków kościelnych, (dyrygentów, kompozytorów, organistów) zaprasza na Jasną Górę w dniach 9-10 września. Odbędzie się tam  I Zjazd Muzyków Dobrej Woli. Celem zjazdu jest wspólne muzykowanie podczas Eucharystii chórów, orkiestry wraz z ludem, oparte o tradycyjne pieśni, znane wszystkim a także integracja oraz doświadczenie wspólnoty chrześcijańskich muzyków w służbie ołtarza. Informacje szczegółowe na stronie www.zjazdmuzykow.pl

W przyszłą niedzielę 18 czerwca w Zielonce k. Warszawy odbędzie się XV Festiwal Misyjny z udziałem misjonarzy z różnych stron świata oraz niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa Małej Ani z Zielonki. Festiwal rozpocznie Msza św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 13. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w tym dorocznym święcie misjonarzy i ich dobroczyńców.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz prosimy o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”. Dzisiaj szczególnie polecamy kolejny numer „Wiadomości misyjnych”, informatora Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy.