Ogłoszenia duszpasterskie2. Niedziela zwykła - 19.01.2020 r.


W Kościele Powszechnym trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźcie”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawiona w kościele ewangelicko – augsburskim Świętej Trójcy przy Placu Małachowskiego w czwartek, 23 stycznia o godz. 18.00.

Jeszcze dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 17.00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru Sursum Corda pod dyrekcją Emilii Melon. Będą mu towarzyszyć: Chór Villanella Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie, Chór Miasta Garwolina i Chór Deesis z Pruszkowa. O godz. 18.00 – nabożeństwo eucharystyczne.

W liturgii tygodnia:

  • we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora K-ła;
  • w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Dla Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jest to jednocześnie dzień założenia Zgromadzenia.
We wtorek – nowenna do św. Judy Tadeusza o 17.30. O 18.00 – Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W czwartek 23 stycznia przypada 7. rocznica śmierci Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej okazji w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. W naszej bazylice Msza św. w tej samej intencji również o godz. 19.00.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim „Misericordia et misera” Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w 3. niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada za tydzień, w niedzielę 26 stycznia.

Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

W niedzielę, 26 stycznia przypada również 20. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa”.

W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przeprowadza kwestę na potrzeby ubogich naszej parafii. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup leków dla podopiecznych. Za zrozumienie i okazaną życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz prosimy o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego Sursum Corda.