Ogłoszenia duszpasterskieNiedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.


Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Jednak wg tradycji polskiej do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, pozostaje w kościele dekoracja bożonarodzeniowa oraz możliwość śpiewania kolęd.

Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 – nabożeństwo kolędowe. O 19.00 – Msza św. w int. Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia: w czwartek – św. Antoniego, Opata; w sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W czwartek 17 stycznia w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony 21. Dzień Judaizmu pod hasłem „Nie przychodzę, żeby zatracać!”.

Tego dnia w naszej bazylice o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji świętej pamięci Jadwigi Kaczyńskiej z okazji kolejnej rocznicy śmierci.

Od piątku 18 stycznia rozpoczniemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza zostanie odprawiona w kościele Św. Kazimierza Królewicza przy Rynku Nowego Miasta 2, w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.00.

Trwa w naszej parafii ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Rozpoczynamy ją w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz.15.00. W środę, w ostatnim dniu – kolęda dodatkowa. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić w terminie dodatkowym, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz tygodników: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Idziemy, polecamy dziś gorąca Wiadomości Misyjne, Informator Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Prosimy także o zabranie naszego biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii zespół „Lubystok” z Krzemieńca, gdzie narodził się Juliusz Słowacki. Tworzą go cztery wokalistki: Olga Gawryluk, Oksana Gorodnia, Lilia Iwaniuk i Natalia Szewczuk. Zespół nagrał dwie płyty: jedna z piosenkami dwóch kultur – polskiej i ukraińskiej, a na drugiej kolędy bożonarodzeniowe. Można je nabyć przy wyjściu z Bazyliki. Gorąco polecamy i zachęcamy do zakupu.