Ogłoszenia duszpasterskie2. Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.


W II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem Żyjmy Eucharystią. Dzieło Ewangelizacji świata powierzamy modlitwom i ofiarności wiernych. Z tej okazji, zgodnie z zapowiedzią, gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo MISEVI Polska, którzy przeprowadzają zbiórkę do puszek na rzecz ludności głodującej na południu Madagaskaru. Z powodu suszy oraz ograniczeń związanych z pandemią sytuacja w tym regionie jest dramatyczna. Ofiary będą przekazane naszym misjonarzom – ks. Witoldowi Oparcikowi i ks. Kazimierzowi Bukowcowi, którzy wraz z Siostrami Miłosierdzia codziennie wydają posiłki dla ponad tysiąca pięciuset osób. Za każdy dar serca już teraz serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać!

Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice o godz. 18.00 Gorzkie Żale. Kazanie pasyjne głosi w tym roku ks. prof. Robert Skrzypczak.

We wtorek nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 – Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 9.30; 17.00; 18.30 i 19.30 – przygotowuje młodzież akademicka.

Studenci zapraszają również w każdą środę na wieczorną adorację przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 19.30.

Absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają w kolejne czwartki Wielkiego Postu na nabożeństwo adoracji relikwii Krzyża Świętego. Początek również o g. 19.30.

W środę, 3 marca, przypada 14. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w czwartek, 4 marca, w święto św. Kazimierza, Królewicza – dzień jego imienin. Pamiętajmy o Jego osobie i posłudze dla Archidiecezji w naszej modlitwie.

Również w czwartek, 4 marca, przypada 75. rocznica mianowania przez Papieża Piusa XII Ks. prof. Stefana Wyszyńskiego biskupem lubelskim (4 III 1946 r. ). Z tej okazji w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00, w intencji obfitych owoców zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego – Prymasa Tysiąclecia, Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. odbędzie się prezentacja wydanego z inicjatywy naszej parafii, przez Franciszkańskie Wydawnictwo w Niepokalanowie, reprintu słynnych Kazań Świętokrzyskich, wygłoszonych przez Ks. Kard. Wyszyńskiego w styczniowe niedziele 1974 r., w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.

W piątek, 5 marca, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. Katyńska, z okazji 81. rocznicy wydania wyroku śmierci na polskich jeńców wojennych, zamordowanych wiosną 1940 roku. Po Mszy św. w Kaplicy Katyńskiej zostaną złożone kwiaty.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.